kolmapäev, 5. juuni 2019

Termose blogi

Me tegime termose.
Selle ehitamiseks kasutasime foolium paberit, majapidamispaberit, kleeplinti ja teipi.

Kõigepealt panime klaaspurgi ümber paar kihti majapidamispaberit ning kleepisime kleeplindiga kinni.
Seejärel panime majapidamispaberi ümber fooliumi kihi ning siis panime ümber mitu kihti teipi.

Seejärel tegime katse.

Katsekäik:

1. Valasime termosesse keevat vett ning mõõtsime temperatuuri.
2. Ootasime 3×5min ning mõõtsime.
Algul oli 95° pärast 5min langes temperatuur 89° peale. Seejärel langes 94° juurde ning lõpuks 82° peale.

Tulemus: 15 min jooksul langes temperatuur 95°-82° ehk 13°.

kolmapäev, 29. mai 2019

Termos

Tere!
Oma termose ehitasin ma lainepapist ja fooliumist. Valisin lainepapi, kuna arvasin, et see hoiab soojust õhuvahede tõttu sees, foolium aga peegeldab soojust tagasi ja nii ei lase see soojusallikal ära jahtuda. Tegin papist karbi kuumaliimiga ja täitsin selle sisemised ääred fooliumiga. Kaaneks panin peale fooliumi. Mõõtmistulemused on järgmised: esimese 5 minutiga langes temperatuur 3 kraadi, teise 5 minitiga langes temperatuur 2 kraadi ja kolmanda 5 minutiga langes temp. 3 kraadi. Kokku langes vee temperatuur termoses 8 kraadi. Ma arvan, et mu termos hoidis päris hästi sooja. Mia Marie Blasen 7d

Termos

Meie termose autorid on Aliise Litvinov ja Viivian Õispuu. Meie termos on pooleks lõigatud 1.5l Värska vee pudel. Pudelisse panime sokki ja panime villa sokki ja pudeli vahele soojustamiseks. Järgmiseks katsetasime termose lõpp välimust, ehk panime pudeli ülemise osa alumisega kokku.
Vesi oli algul 60°C.
5 minutit hiljem oli vesi 57°C
Pärast seda 5 minutit hiljem oli vesi 54°C
Veel 5 minutit hiljem oli vesi 53°C
Kokkuvõttes muutus meie vee temperatuur 7°C. 

Isetehtud termos

Tere!

Tulemused: 

Algul oli vesi 58*

Peale 5min 56*
Peale 10min 56*
Peale 15min 55*

Kokkuvõte:
Meie termosel oli palju kihte mille vahel,oli õhk. Tänu sellele püsis vesi termoses püsivalt soe, suuremate erinevusteta. Kokkuvõtteks pidas meie termos meiearvates üllaltavalt hästi sooja.

Avo ja Mihkel 
7.B

Termos

Termose autor on Krister Leppik 7.d klassist
Minu termos koosmeb Klaas purgist, Kaanest, fooliumist, porolonist ja teibist.
Foolium on mul väljas kihil vastu klaasi et see tagasi peegeldaks.
Kui sain termose ehitatud hakkasin seda testima ja vōtsin neli erinevat proovi:
Kui panin vee termosesse oli vesi 80 kraadi soe.
Kui möödas oli 5minutit oli vesi 74 kraadi soe.
Kui möödas oli 10minutit oli vesi 72 kraadi soe.
Kui möödas oli 15minutit oli vesi 70 kraadi soe.
(Kraadid on Celsiuses)
Kui testid oli tehtud siis tegin endale mōnusa tee termosega. 

Minu termos: